KulturaRecenzje

Tak trzeba świętować. Renata Przemyk – Renata Przemyk i mężczyźni [RECENZJA]

1 Mins read

Renata Przemyk świętuje w tym roku 30-lecie pracy artystycznej. I trzeba to przyznać – świętuje z przytupem. Na nagranej wspólnie z (skądś przecież musiał wziąć się tytuł albumu, prawda?) mężczyznami płycie daje wokalny i liryczny popis swoich możliwości.

Artystka rozpoczęła świętowanie jubileuszu na festiwalu w Jarocinie w 2019 roku. To tutaj, w 1989 roku Renata z zespołem Ya Hozna podbiła serca widzów. Rok później rozpoczęła się solowa kariera, która trwa już 30 lat. Rok 2020 nie mógł się zatem obyć bez jubileuszowego albumu.

“Renata Przemyk i mężczyźni” to płyta zawierająca najbardziej znane i najciekawsze piosenki Przemyk, nagrane w nowej aranżacji i w duetach z mężczyznami. Te 13 utworów pozwala odkryć artystkę na nowo, a jednocześnie – móc podążyć śladami jej piosenkarskiej kariery.

Na płycie jako się rzekło, znajdziemy 13 utworów. To zestaw spokojnych podróży przez czas, gdzie naszymi przewodnikami jest oczywiście Renata Przemyk i jej kompani. Krystalicznie czysty głos wokalistki spotyka się z różnorodnymi głosami męskimi. W świecie Przemyk panuje spokój, liryczny nastrój i zaduma. Wszystko to niepozbawione jednak nutki optymizmu. Dobrze obcować z tą płytą. Podejrzewam, że artyści, którzy ją stworzyli mogą powiedzieć podobnie: dobrze było być przy powstawaniu tego materiału. W końcu na tej płycie wszystko gra tak jak powinno. 

Duety z Przemyk stworzyli: Adam Nowak, Artur Andrus, Buslav, Czesław Mozil, Damian Ukeje, Vienio, Grzegorz Turnau, Igor Herbut, John Porter, Leski, Marek Dyjak, Skubas, oraz Wojciech Waglewski. Wydawcą płyty jest Agora Muzyka, a producentem muzycznym – Tomek „Harry“ Waldowski.

Tracklista albumu:

1. Zero feat. Damian Ukeje
2. Kłamiesz feat. Vienio
3. Jakby nie miało być feat. Skubas
4. Babę zesłał Bóg feat. Marek Dyjak
5. Makijaż twarzy feat. Czesław Mozil
6. Nie mam żalu feat. Artur Andrus
7. Odjazd feat. Adam Nowak
8. Come Wake Me [Niech mnie ktoś obudzi] feat. John Porter
9. Bo jeśli tak ma być feat. Leski
10. Zazdrośni [Zazdrosna] feat. Grzegorz Turnau
11. 7:05 feat. Wojciech Waglewski
12. Kochana feat. Igor Herbut
13. Ten taniec feat. Buslav