KulturaRecenzje

Powrót na winylu. Clock Machine – Prognozy LP [RECENZJA]

1 Mins read

Prognozy” to nie jest płyta nowa. Produkcja ukazała się bowiem w 2019 roku. Jest jednak w albumie ClockMachine coś nowego. To forma. Tym razem udana płyta krakowskiego zespołu ukazała się na winylu. I to nie byle jakim.

Clock Machine powstał pod koniec 2009 roku. Jego członkowie grają tradycyjnego rocka z elementami funku. Zespół zdobył główną nagrodę na festiwalu FAMA 2011, Konkursie Zespołów Rockowych w Wadowicach oraz juwenaliowym przeglądzie kapel studenckich w 2011 roku. Clock Machine zostali również laureatem Eliminacji do Przystanku Woodstock oraz Empik Make More Music. Wokalistą zespołu jest znany z Męskiego Grania Igor Walaszek.

Nowe, winylowe wydanie zapada w pamięć nie tylko ze względu na świetny muzyczny materiał, ale także z powodu kolorów. Tak mili Państwo – płyta winylowa nie musi być czarna. Tym razem przybrały one barwy. Jak to możliwe?

LP “Prognoz” został wydany na dwóch płytach. Każda z nich jest innego koloru. Chłodne indygo oraz ostry pomarańcz krążków wyglądają świetnie i sprawiają, że przed położeniem ich na gramofon po prostu trzeba je przez kilka chwil popodziwiać. Potem, ukontentowani, z czystym sumieniem możemy zająć się słuchaniem.

Muzyka to spokojne, zawstydzające swoim nastrojem misterium dźwięków. Mówiąc krócej – piosenki na “Prognozach” są zmysłowe. Stworzone zupełnie po to, aby wieczorem, może podczas jesiennej burzy, kiedy za oknem szaleje wiatr, usiąść w fotelu i poczuć przytulność własnego domu. Po to właśnie jest tak muzyka – daje możliwość poczucie się dobrze.  Może o to w zasadzie chodzi w muzyce?

Edycja winylowa ukazała się nakładem Wydawnictwa Agora.

Tracklista:

Lista utworów:

LP1
STRONA A:
1. Prognozy
2. Kiedy śnisz
3. Podniosę się

STRONA B:
4. Noc
5. Lustro Feat. Ten Typ Mes
6. Z Tobą lżej
7. Prognozy Feat. Jarecki

LP2
STRONA C:
8. Only Water
9. So Slow
10. The Same Old Way

STRONA D:
11. Igo’s Flow
12. Sense of Space
13. Double the Time